بهترین وبلاگ آموزشی ایران - مطالب شهریور 1394
بهترین وبلاگ آموزشی ایران
دانلود آهنگ جدید+طنز+جک+اس ام اس جدید+جعبه جواهرات طلا و نقره+شعر طنز+مدل لباس+عکس های جالب و طنز+

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

انگری برد جدید

اگر تونستی نكته رو پیدا كن

درآمد میلیونی از توفان های اخیر!

شغل های کاذب اطراف ما را گرفته اند. شغل هایی که نمی دانی به خاطر غم نان است که ایجاد شده اند یا نیاز جامعه آن ها را به این ورطه کشانده است. سال گذشته یک توفان در تهران نشان داد که نصابان ماهواره چه درآمدی دارند؛ آن هم از نوع کلان! بعد از توفان تهران مشخص شد که باید برای درست  کردن آنتن ماهواره تان وقت بگیرید. انگار به مطب دکتر مراجعه کرده اید. 
بعد از توفان تهران معلوم شد که نصابان کسب و کار پردرآمدی دارند، اگرچه این روزها باز به گوش می رسد که دیش های ماهواره سمت غرب تهران و منطقه دامپزشکی را جمع کرده اند و سردار ساجدی نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که «آیا مجددا از روزهای گذشته طرح جمع آوری دیش های ماهواره در دستور کار پلیس پایتخت قرار گرفته است؟» اظهار کرد: «طرح جمع آوری دیش های ماهواره از گذشته در دستور کار پلیس بوده است و این موضوع اقدام جدیدی از سوی پلیس نیست.»
اما این جمع آوری دیش های ماهواره خللی در شغل نصابان وارد نکرده است، چنانچه محمد که خودش از نصابان ماهواره است و 10 سال است این شغل را دارد، می گوید: «هرچه بیشتر ماهواره ها را جمع کنند به نفع ماست، چون تقاضای نصب بیشتر می شود و از لحاظ قانونی منع دارد ولی شغل های کاذب هم در جامعه وجود دارد و این روزها منبع درآمد شده است.»

لاین، وایبر، تلگرام، محل تبلیغ دیش های ماهواره
نصاب های ماهواره این روزها مانند پزشک یا فروشنده معتمد هستند. باید نصابت را خوب بشناسی و مشتری دائمی اش باشی تا او هم محل زندگی ات را خوب بشناسد و هر بار که پارازیت ها آمدند سریع فرکانس های جدید را جایگزین کند. محمد در لاین و تلگرام گروه دارد.
 هرماه مدل های جدید رسیور و کد کانال های جدید را در گروه هایش می گذارد. از دیگر سو، می گوید: «مشتری های ثابت دارم و دیگر آمار منطقه ها دستم آمده است. مثلا وقتی از منطقه یوسف آباد پنج نفر زنگ بزنند که فلان کانال قطع شده، سریع بررسی می کنم و فرکانس جدید را در گروه می گذارم.»
اوایل ورود ماهواره به کشور، دیش های بزرگ بورس بود و رسیورهای قدیمی، ولی این وسیله در تکنولوژی وارد شده و هر روز مدل های جدیدتر وارد بازار می شود.

نصاب ماهواره پروازی!


توفانی بر دیش های ماهواره

این شغل کاذب متاسفانه فقط در تهران متقاضی ندارد، بلکه در شهرستان ها هم از نصابان خوب دعوت می کنند که دیش هایشان را تنظیم کنند. محمد خودش از نصابانی است که به همه جای ایران برای نصب دیش رفته است. می خندد و می گوید: «ما مثل استادان پروازی هستیم با این تفاوت که استاد نصب ماهواره ایم و برگزاری کلاس روی پشت بام است! دلیل موفقیتم هم این است که سرعتم خیلی بالاست و سریع کار را انجام می دهم. به من پول بدهند همه جا می روم. الان یک دکتر در شمال شهر مشتری من است، آن قدر کارم خوب بوده که تمام ماهواره های ویلاهای شمال، لواسان و دماوندش را هم من نصب کرده ام،  به قدری دقیق  جهت یابی می کنم که من را روی دست می برند!»
بالاخره بعد از اصرارهای زیاد راضی می شود بگوید ماهی چند میلیون درآمد دارد، آن هم از یک شغل کاذب! اما این شغل کاذب هم مشکلات خودش را دارد. وقتی می پرسم تا حالا گیر نیفتادی، جا می خورد و می گوید: «چرا! گیر هم افتادم. جریمه هم شدم. ولی این تقصیر من نیست که مردم دلشان می خواهد جم و ریور ببینند، من باید تاوان پس بدهم! وقتی ماهواره ها را جمع می کنند، مردم هی زنگ می زنند بیا، وصل کن! این تقصیر منه!؟ باید به مردم بگویند ماهواره نبینید وگرنه من صورت مسئله هستم.»

چندی است خبر می رسد دوباره جمع آوری دیش های ماهواره آغاز شده است. همیشه در قضیه دیش های ماهواره جمع آوری شان مورد توجه قرار داشت، ولی چندی است نصابان هم به جرگه سوژه اخبار پیوسته اند. توفانی که چندی پیش تهران را درنوردید، دیش ها را از جا درآورد، تنظیمات کانال ها را به هم ریخت، نشان داد یک شغل کاذب و پنهان در تهران وجود دارد که درآمد میلیونی از آن به دست می آید و باعث شد تا به نصب دیش ها به عنوان یک شغل پردرآمد نگاه شود.
چندی پیش علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکیه بر نتایج یک پژوهش گفته بود، ضریب استفاده از ماهواره 71 درصد مردم تهران را شامل می شود و تاکید کرده بود، باید ببینیم که با آسیب های این شبکه ها چگونه مقابله کنیم.»
هرچند به نظر می رسد میزان استفاده از ماهواره در تهران حتی بیش از 71 درصد باشد و طبیعتا در بسیاری از نقاط کشور به ویژه خارج از کلان شهرها، این آمار پایین تر از این اعداد است، با این حال حتی اگر به همین آمار استناد کرد و متصور شد که از دو میلیون و 830 هزار نفر خانوار ثبت شده در پایتخت، 71 درصدشان صاحب تنها یک دیش ماهواره باشند، بیش از دو میلیون دیش روی پشت بام های پایتخت نصب است که البته این آمار خوش بینانه است.

نحوه جمع آوری دیش ها با فرهنگ ما مغایرت دارد
موضوع جمع آوری دیش های ماهواره موضوع جدیدی نیست، اما همیشگی است. نحوه جمع آوری دیش ها به شکلی بوده است که حتی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آن معترض بودند و اقدامات فرهنگی را موثرتر دانستند. گفتنی این که چندی پیش رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره اعزام ماموران نیروی  انتظامی به منازل مردم برای جمع آوری دیش های ماهواره گفت: «تا چندی پیش در دو کشور استفاده از ماهواره ممنوع بود. افغانستان و ایران، ولی الان افغانستان هم ماهواره را آزاده کرده است.»
عبدالرضا عزیزی افزود: «خیلی نامناسب است برای ما که در قرن 21 در دهکده جهانی زندگی کنیم بگوییم ماهواره ممنوع! برویم، بیاییم بریزیم این دیش ها را جمع کنیم، با بداخلاقی برخورد کنیم. این اصلا در شأن فرهنگ اصیل اسلامی کشور ما است؟»
نصابان ماهواره شغلی کاذب دارند آن هم بی مخاطره نیست. دستگیر می شوند. جریمه می دهند و حتی در توفان اخیر نزدیک بود در حین کار از فراز بام ها به قعر آسفالت پرتاب شوند! اما به قول رضا، که دوباره به این شغل بازگشته: «دو سال در یک شرکت مشغول به کار بودم، این اواخر متوجه شدم بیمه ام که رد نشده، حقوق ماه های آخر را هم دریافت نکردم و حالا در مرحله شکایت کردن هستیم. قبلا دیش های ماهواره را نصب می کردم. دوباره به این شغل بازگشته ام چون همیشه مشتری دارد. آقای خودت هستی و با یک نصب و چند کد کانال روزی حداقل 200 هزار تومان درآمد خواهی داشت.»

برترینها 

دانشمندی که 12 سال حمام نرفت!

به گزارش تابناك:یک دانشمند آمریکایی تلاش می‌کند تا ثابت کند حمام کردن با آب فراوان یک اشتباه است و می‌شود به نوع دیگری بدن را تمیز نگه داشت.

روزنامه خراسان به نقل از آدیتی سنترال نوشته است: «دیو ویتلاک» که خود دانشجوی دانشگاه MIT بوده، در 12 سال گذشته حتی یک بار هم با آب حمام نکرده است.

این دانشمند آمریکایی پوست بدنش را تنها با اسپری‌های ضد باکتری قوی تمیز کرده است!

رشته موی تای یا تای بوكسینگ

«موی تای» هنر رزمی و روش دفاع از خود است که در آن از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو و پا استفاده می‌شود و قبلاً ضربه‌ی سر را نیز سلاح مجاز می‌دانستند. موی تای امتحان قدرت است و در آن از قسمت‌های مختلف بدن و حتی اسکله‌های بدن به عنوان سلاحی در نبردها استفاده می‌شود و هیچ عضوی از بدن غیر فعال نمی‌ماند. در واقع می‌توان گفت که «موی تای» نبرد با سلاح‌هایی است که همیشه همراه آدمی است و افراد بشر به طور خدادادی از آن بهره‌مند هستند.
«موی تای» یا به عبارتی «تای بوکسینگ» ورزش رزمی و سنتی کشور تایلند است و به طور خاص به مردم کشور تایلند تعلق دارد و قدمت آن با تاریخچه‌ی مردم «تای» آمیخته شده است. ریشه‌ی «موی تای» به زمان‌های بسیار قدیم باز می‌گردد، به زمانی که مبارزات انسان‌ها، بدوی و ابتدایی بود و مجبور بودند برای زنده ‌ماندن و حفظ خانواده و طایفه و... با هم بجنگند و این آغاز داستانی است که چطور انسان‌ها شروع به استفاده از ضربات پا، زانو، مشت و آرنج‌های‌شان در مبارزات نمودند.

بازی شطرنج/ قوانین بازی شطرنج

قوانین اصلی بازی شطرنج :
1. همیشه سفید بازی را شروع می‌كند.
در آغاز بازی شطرنج همیشه سفید نخستین حركت را شروع می‌كند. در حركت یكم، مانند هر حركت دیگر بیش از یك مهره حركت نخواهد كرد.
وقتی كه سفید بازی كرد نوبت بازی به سیاه تعلق می‌گیرد سپس از نو سفید و سیاه و… تا آخر.
هیچوقت نمی‌توان دو حركت متوالی اجرا نمود و همچنین نمی‌توان از بازی در نوبت خود خودداری كرد.
2. مهره‌ای كه لمس شدباید بازی شود.
اگر طرفی كه نوبت حركت بااوست یكی از مهره‌های خود را لمس كند حتماً باید آن مهره را بازی نماید.
در صورتی كه مهره لمس شده مهره طرف مقابل باشد حتماً باید آن را بگیرد مگر آنكه قبلاً خبر داده باشد و با در ضمن حركت بگوید مرتب می‌كنم و یا بطور واضح معلوم شود كه قصدش «بجای خود گذاشتن» است نه «بازی كردن».
در صورتیكه مهره لمس شده قابل حركت یا گرفتن نباشد عمل لمس متضمن هیچگونه نتیجه‌ای نخواهد بود. اگر مهره لمس شده در دست نگاهداری شود شطرنج‌باز مختار است آن را در خانه‌ای كه مناسب می‌بیند مستقر نماید.
3. شش حالت هیچ بهیچ(تساوی) 
حالت یكم
هیچ بهیچ در اثر كافی نبودن قوا ـ هرگاه تنها دو شاه در روی صفحه شطرنج باقی بمانند بازی قویاً هیچ بهیچ است زیرا هیچ شاهی نمی‌تواند شاه دیگر را كیش بدهد(چون در این عمل خود او نیز در معرض كیش واقع می‌گردد) بنابراین مات غیر ممكن است.
همچنین مات با شاه و تنها یك سوار كوچك علیه شاه طرف محال است (سوارهای كوچك عبارتند از فیل و اسب) 
حالت دوم
هیچ بهیچ بوسیله پات ـ وقتی كه نوبت حركت با طرفی است كه كیش نبوده و قادر به هیچ حركتی هم نیست می‌گویند آن طرف پات شده و بازی هیچ بهیچ است(تعداد مهره‌هایی كه در این حالت روی صفحه شطرنج می‌باشند تأثیری ندارد
حالت سوم
هیچ بهیچ در نتیجه تجاوز از پنجاه حركت ـ هرگاه بدون اهمیت به موقع و لحظه بازی پنجاه حركت متوالی (پنجاه حركت سفید ـ پنجاه حركت سیاه) طوری بازی شود كه در طی این حركات هیچ پیاده‌ای حركت نكرده و هیچ مهره‌ای گرفته نشود ممكن است بازی را خاتمه داد و هیچ بهیچ از طرف یكی از دو رقیب اعلان شود.
شمارش پنجاه حركت بعد از هر حركت پیاده یا گرفتن مهره از نو آغاز می‌شود.
حالت چهارم
هیچ بهیچ در اثر رجعت به یك وضیت ـ هرگاه یك وضعیت معین سه مرتبه متوالی ایجاد شود بازی می‌تواند مساوی اعلان شود.
حالت پنجم
هیچ بهیچ توفقی ـ دو بازیكن مجاز هستند در هر لحظه از بازی با توافق یكدیگر بازی را مساوی اعلان كنند
حالت ششم
هیچ بهیچ بوسیله كیش دائم ـ در صورتی كه یكی از دو طرف كه نوبت حركت با اوست ثابت كند كه قادر است كیش دائم بدهد بازی مساوی خواهد بود.
در شكل بعد سفید بازی می‌كند و به كمك كیش دائم به نتیجه مساوی دست می‌یابد 
كیشهای متوالی و لاینقطع مانع می‌شوند كه وزیر سیاه داخل عمل شده و شاه خودرا نجات دهد در حقیقت حالت ششم یكی از حالت‌های سوم و چهارم هیچ بهیچ است.

بد شانسی در این حد

كارگران زحمتكش شهرداری در شیراز/عكس طنز

نامردی اگر فكر كنی فتوشاپه...

عكس ترول و خنده دار

 
 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 

درباره وبلاگ

عكس اخبار و مطالب آموزشی متنوع
لطفا به موضوعات مختلف و صفحات قبل هم مراجعه كنید
مدیر سایت : مدیر سایت محسن

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

My title page contents
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات