بهترین وبلاگ آموزشی ایران - مطالب شهریور 1387
بهترین وبلاگ آموزشی ایران
دانلود آهنگ جدید+طنز+جک+اس ام اس جدید+جعبه جواهرات طلا و نقره+شعر طنز+مدل لباس+عکس های جالب و طنز+

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

اخبار سیاسی از همه جای ایران

224 نماینده مجلس با صدور بیانیه ای ضمن تجدید بیعت با مقام معظم رهبری ،از حمایت های ایشان از دولت ابراز خرسندی و اعلام كردند ، كه از هیچ كمك و حمایتی از دولت فروگذار نخواهند كرد و تمام تلاش خود را برای تحقق منویات رهبری معظم انقلاب به كار خواهند برد.

 

یكی از وزرای رژیم صهونیستی تهدید به ربودن دكتر احمدی نژاد كرد. وی افزود: مردی مانند احمدی نژاد باید برای محاكمه به لاهه كشانده شود و همه گزینه ها درباره این كه چگونه می توان او را به لاهه برد، روی میز است!

 

دبیر كل جمعیت هلال احمر گفت: تفاوت حقوق دریافتی بین یك پزشك كم درآمد تازه وارد با یك پزشك با درآمد بالا ،در كشور،بین 365 هزارتومان تا 364 میلیون تومان در ماه می باشد!

 

خبرگزاری رویتز نوشت: ایران 22 خرداد 88 را تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام داشته و انتظار می رود كه محمود احمدی نژاد، علی رغم برخی انتقاداتی كه به او می شود دوباره رئیس جمهور گردد، ولی این نتیجه برای غرب مناسب نخواهد بود، چون معلوم می شود فشار اقتصادی به ایران و تحریم نتیجه مطلوبی در این حوزه هم نداشته است.

 

اظهارات انتقاد آمیزآقای ناطق نوری در مورد دولت، آنهم بلافاصله پس از سخنرانی حمایت آمیز راهبر معظم انقلاب، مورد استقبال شدید رسانه های مخالف دولت در داخل و خارج از كشور قرار گرفت. این رسانه ها عنوان "رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری" را برای ناطق برگزیده اند.

 

كرباسچی دبیر كل حزب كارگزاران سازندگی گفت:اگر خاتمی و كروبی با هم در انتخابات شركت كنند، قطعا از كروبی حمایت می كنم، چرا كه آزموده را آزمودن خطاست. وی افزوده: مدیریت كروبی از خاتمی بهتر است و او بیشتر برای اصلاح طلبان مایه گذاشته تا خاتمی.

 

علی رغم وجود ادعاهایی درباره عدم تمایل آقای خاتمی به حضور انتخابات ریاست جمهوری ، منابع مطلع از راه اندازی دفاتر بنیاد باران (آقای خاتمی) در مراكز استانها خبر داده اند.

 

بر خی مدعیان اصلاحات با دستاویز قرار دادن اعتقادات شیعی و مفهوم انتظار و ظهور ،پوستر عجیبی را به منظور فضا سازی برای كاندیداتوری 3 باره آقای خاتمی طراحی و در سایتهای اینترنتی منتشر كرده اند ! بعضی از این پوستر ها به بهره برداری از عبادات مشهور (خدا كند كه بیایی...) كه همواره فرج حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  را در اذهان شیعیان تداعی می نماید منتشر شده اند.

 

پرفوسور مولانا گفت: طرح شعار گفت و گوی تمدنها فریب خوردگی بود. باید "تمدن گفت و گوها" را مطرح كنیم.

 

یكی از نامزدهای احتمالی انتخابات دهم ریاست جمهوری در قرار دادی میلیاردی با یكی از چاپخانه های بزرگ ، از هم اكنون خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آماده می كند. این نامزد احتمالی ، در انتخابات دوره پیشین ریاست جمهوری نیز به صرف هزینه های میلیاردی تبلیغانی و چاپی پرداخت.

 

در اقدامی شایسته و ارزشی ،پلیس فرودگاه های كشور از سفر 128 مسافر بد حجاب در هواپیماها، جلوگیری كرد.

اسامی و صفات شیطان ابلیس

برای شیطان اسامی و صفات متعددی ذكر شده و آن ها از این قرارند:
1.
ابلیس: این كلمه ای ست مفرد و دارای دو جمع (ابالیس و ابالسه) از ماده ی بلس و ابلاس گرفته شده. معنای آن نا امیدی، مأیوس شدن از رحمت خدا، تحیُّر و سرگردانی، حزنی كه از شدت یاس پیدا می شود، اندوهگین و سر گریبان كردن، آمده ابلیس، كلمه عربی و اسم خاص است و معروف شده برای همان كسی كه آدم را فریب داد و باعث بیرون شدن او و همسرش از بهشت گردید. و الان با تمام قدرت، خود و لشگریانش در كمین انسان های بی ایمان و سست عنصر، بلكه در كمین همه ی انسان ها بوده مگر بندگان مخلص، كه از آنان مأیوس است.
ابلیس، موجودی است حقیقی و زنده، با شعور، مكلف، نامرئی و فریب كار، همان كه از امر خدا سرپیچی نمود و هم اكنون هم مردم را اغوا می كند و بر انجام گناه و خلاف تشویق می نماید.
چهره ی ابلیس،چهره ی تكبیر و عصیان، نخوت و تمرد، خود خواهی و خودمحوری و مظهر غرور و خود برتربینی است.
لفظ ابلیس، به صورت مفرد، یازده بار در قرآن آمده كه جز دو مورد بقیه مربوط به خلقت آدم (ع) است. از جملههمانا شما آدمیان را بیافریدیم و سپس شكل دادیم س از آن به فرشتگان امر كردیم تا بر آدم سجده كنند؛ همه سجده كردند، جز ابلیس، كه از سجده كنندگان نبود
«
فرشتگان را فرمان دادیم كه ار آدم سجده كنند؛ همه سجدخ كردند، جز ابلیس، كه سرپیچی و تكبر نمود و از كافران گردید
«
چون فرمان سجده بر آدم رسید، همگی اطاعت كردند جز ابلیس، كه از سجده بر آدم امتناع ورزید. خداوند فرمود: ای ابلیس! چه شد تو را كه با دیگران بر آدم سجده نكردی؟»
«
ابلیس گمان باطل خود را به صورت صدق و حقیقت ، در نظر مردم جلوه داد تا جز گروه اندكی از اهل ایمان، همه او را تصدیق كردند و پیرو او شدند
«
كافران و معبودان آن ها (همگی) به رو، در آتش جنم در آیند و با تمام سپاه و لشگریان ابلیس به دوزخ وارد گردند»؛ زیرا آنان پیروان او هستند.
ونیز در نهج البلاغه یازده مرتبه كلمه ابلیس آمده است:

چه تلبیس بلیس منظور شد ملائك پی سجده مأمور شد
یكایك بدین سجده اقرار كرد جز ابلیس كز سجده انكار كرد
به خود گفت من ز آتش او ز خاك گر از سجده روی از تو تابم چه باك
تكبر به سویش چه آورد روی بشد طوقی از لعنتش در گلوی

2.
وسواس: به معنای چیز وسوسه گر، وسوسه كننده؛ كلامی كه در باطن انسان می گذرد از درون خود انسان بجوشد یا شیطان و یا از كس دیگری- كه از بیرون عامل آن شود وسواس گویند. وسواس در اصل صدای آهسته است كه از به هم خوردن زینت آلاتبر می خیزد و به هر صدای آهسته ای هم گفته می شود. معنای دیگر آن افكار بد نامطلوب و مضری است كه به ذهن انسان خطور می كند. یا با صدای آهسته به سوی چیزی دعوت كردن و مخفیانه در قلب كسی نفوذ نمودن هم وسوسه نام دارد. كلمه و ماده ی وسواس در قرآن 4 بار استعمال شده:

1.
مِن شَرِ الوَسوَاسِ الخَناس. اَلَّذی یُوَسوِسُ فی صُدورِ النّاسِ. الناس. آیات 4 و 5
2.
فَوَسوَسَ اِلیهِ. اعراف. آیه 19
3.
فَوَسوَسَ اِلیهِ الشَیطانُ. طه. آیه 119
4.
وَ لَقَد خَلَقنَا الإنسانَ وَ نَعلَمُ مَا تُوَسوِسُ بِه نَفسُهُ.َ ق. آیه 16

3.
الخناس: به معنای كنار رفتن، عقب گرد كردن و پنهان شدن است، چون هنگامی كه انسان به یاد خدا بیفتد و نام او را ببرد، شیطان عقب گرد می كند، پنهان و مخفی می شود. ین واژه نیز به چند چیز اعتبار معنای خاصی پیدا می كند؛ مثلا" رجوع كردن و برگشتن به این اعتبار كه انسان وقتی از خدا غافل شد و او را فراموش كرد، شیطان برای وسوسه و اغوا نمودن بر می گردد. پنهان كاری، از این رو كه انسان وجود وسوسه را كمتر حس می كند، و همه جا هست، با ظاهری آراسته می آید و خود را در لعابی از حق، در پوسته ای از راست در لباس عبادت و گمراهی در پوشش هدایت، جلوه گر می شود.

4.
رجیم: به معنای سنگسار كردن؛ سنگ زدن؛ سنگ زده شده؛ از روی گمان سخن گفتن؛ رانده شده از خیرات و رحمت خدا و جمع فرشتگان آسمان؛ زده شده با سنگ های شهابی است و وقتی می خواهد به آسمان عروج كند ملائكه او را سنگسار میكنند یه وسیله ی سنگ های شهابی.
حضرت عبدالعظیم می فرماید: از امام هادی (ع) شنیدم كه می فرمود: «رجیم» یعنی رانده شده از مواضع خیر، هیچ مؤمنی آن ملعون را به یاد نمی آورد مگر آن كه بر او اعن نماید. در علم خدا گشته است: هنگامی كه حضرت مهدی (عج) قیام كند مؤمنی نیست مگر آن كه شیطان را سنگ می زند.

5.
عزازیل: این كلمه لغت «عبری» است و به معنی عزیز شده؛ كسی كه در میان ملائكه عزیز و با احترام بوده، كسی كه عزت و توانایی ظاهری داشته باشد. شیطان را از این رو عزازیل گفته اند كه در میان ملائكه عزیز و با احترام و در عبارت خدا كوشا و سخت مقام بوده است.
و نیز عزازیل، نام بزی است كه كفاره ی گناهان را بر او می گذارند و در وادی بایر و بی آب و علف راش میكنند تا كفاره ی كگناهان قوم را به جایی نامعلوم ببرد.

6.
حارث: در حدیث طولانی امیر المؤمنین نقل شده كه: از آن حضرت سؤالشد: ابلیس در میان ملائكه ی آسمان چه بوده؟ آن حضرت فرمود: حارث. و نیز در حدیث صافی از امام رضا(ع) نقل شده: نام او حارث بوده ولی ابلیس نامیده شد، زیرا از رحمت خدا مأیوس گردید.

7.
صاغر: یكی از صفات شیطان است. به معنای پست و ذلیل، ذلیل بودن به واسطه رفتن عزت و حكومت و استقلال؛ از بین رفتن حیثیت و مقام و حقیر و زبدن بودن و...
بعد از آن كه شیطان انسان را سجده نكرد و در مقابل خدا تكبر نمود، خداوند خطاب به او كرد و فرمود:
فَاخرُج اِنَّكَ مِنَ الصّاغِرینَ
«
از بهشت خارج شو، زیرا تو از افراد ذلیل و زبون و درمانده و پستی
به خاطر سجده نكردن از مقام عزت و بلندی به زیر افتادی و سرنگون شدی. نه این كه سود نبری بلكه ضرر و زیان هم كردی.

8
و 9. مذئوم مدموره: یعنی ذلیلا" نه و باخواری رانده شده، راندن به قهر و غلبه؛ طرد كردن از رحمت؛ معیوب شده؛ ننگ و عار و تمام این ها درباره شیطان صادق ست؛ جون او را با خفت و خواری و با قهر و غلبه از بهشت بیرون كردند.

10.
مذموم: سرزنش شده؛ زیرا خداوند بعد از آن كه شیطان سجده نكرد او را سرزنش كرده و خطاب نمود: چرا سجده نكردی؟ آیا كافر شدی یا از بلند مرتبه گان بودی؟

11.
غوی: یعنی اه هلاكت را در پیش گرفتن نومیدی از رحمت خدا؛ گمراه شدن و گمراه كردن؛ كاری جاهلانه كه از اعتقاد نادرست و فاسد سرچشمه گرفته و جهل و نادانی كه ناشی از غفلت باشد؛ از مقصد بازماندن و به مقصد نرسیدن.
چون شیطان در آغاز خودش گمراه شد و بعدا"حضرت آدم و اولاد او را گمراه نمود، و آن اعتقاد فاسد و نادرست خود را ظاهر كرد، از مقصد خودش بازماند و از رحمت خدا نا امید شد.

12.
عفریت: یعنی قوی، پرزور، زیرك، گردن كش و خبیث؛ اگر جن خبیث باشد همان را شیطان می گویند و یا اگر با داشتن خباثت و شرارت نیروی زیادی هم داشته باشد عفریت نامیده می شود. همان طور كه در داستان حضرت سلیمان آمده، وقتی كه حضرت فرمود: چه كسی تخت بلقیس را برای من می آورد؟ عفریتی از جن گفت: من آورم، معلوم می شود كه به اسم اعظم واقف بوده است؛ زیرا می خواست در یك مدت كمی تخت را كه صدها كیلو متر از آن جا دور بود بیاورد.

13
و 14. مارید و مرید: كه معنی هر دو تقریبا" یكی است و به معنی شیطان سركش و متمرد، ظلم و عصیان گر؛ بی شخصیت اعم از انسان و جن و شیطان، عاری از خیر و نیكی و بركت و فایده و (شَیطانٌ مارِد وَ شَیطانا" مَریدا".) در قرآن به همین معنی آمده است.

15.
شیصبان: مرحوم علامه ی مجلسی می گوید: یكی از نام های شیطان شیصبان است. و به بنی عباس هم بنو شیصبان می گویند؛ زیرا شیطان در نطفه ی بعضی از آن ها رسوخ كرده بود.

16.
ابو مره.17 ابو خلاف.18 ابو لبین.19 ابیض: كه او مردم را به خشم می آورد.

20.
وهار: به خواب مؤمنان می آید و آنان را اذیت می كند.

21.
ابو لبینی: یكی از دختران ابلیس «لبینی» است و لقبی برای ابلیس است.

22
و 23. نائل و ابوالجان است.

برگرفته از: كتاب شیطان در كمین گاه. نعمت ا... صالحی حاجی آبادی. انتشارات: علامه.

به پدر گفتم ناراحت نمی شوی فامیل پشت سرت این حرف ها را می زنند؟

گفت: آسیاب نوبت به نوبت ، نوبت تو هم می رسد

سه روش متداول برای پاك كردن و حذف موی ناخواسته یا زائد

سه روش متداول برای پاك كردن و حذف موی ناخواسته یا زائد

این مقاله برای افرادی كه ورزش كار هستند خیلی خیلی مناسب است. مخصوصا بدن سازی كه خیلی ها دنبال كشف این روش ها هستند.

موم

 

بنظر من، استفاده از موم، بهترین روش پاک کردن مو و تنها نکته منفی آن، درد است. البته، پس از چند نوبت استفاده، 95% درد برطرف می شود، موها دیگر بسرعت رشد نمی کنند و پوست هم، صاف و لطیف بنظر می رسد. اما همانگونه که قبلا اشاره کردم، بخاطر درد زیاد، موم را برای همه بدن نمی توان بکار برد. كه البته بستگی به فرد دارد كه من خودم احساس می كنم موم برای نواحی زیر در اكثر افراد جواب میده: پاها ، زیر بغل و بازوهایتان -اگر موی زیادی دارد- و هر جا كه برای فرد مناسب تر است.

 

پوست نواحی زیر مایو، داخل ران، زیربغل و در بعضی افراد، سینه و شکم، تحمل موم را ندارند. پیشنهاد می کنم که مخصوصا برای پاهایتان و زیر بغل، از این روش استفاده نمایید.

اما این نكته كه علت تاكید بر موم هست اینه كه موم تا 4 هفته ممكنه جلوی رشد مو رو بگیره(البته ممكنه توی فردی كمتر و یا بیشتر از این مدت باشه) و دیگر اینكه موها پس از رشد كمتر به نظر می رسند و تراكم كمتر و نوك آنها نازك تر می شود

من به موم، از 20 نمره، 18 می دهم.

تراشیدن

 

تراشیدن، درد ندارد، آسان است و در هر جایی از پوست بدن، ممکن می باشد. هر چند تراشیدن، متداول ترین شیوه رفع موهای بدن است اما نقاط ضعفی هم دارد. کسانی که مستعد رشد زیر پوستی مو هستند، بیشترین لطمه را می بینند. بعلاوه، همزمان با رشد مجدد مو هم، پوست برخی افراد، بشدت جوش می زند.

البته تراشیدن با تیغ جدا از تراشیدن بوسیله‌ی ماشین ریش تراش است چون با تیغ مقداری از پوست هم برداشته می شود و مشكلات موی زیر پوستی و... پدید میاد

 

بنظر من، ناحیه مناسب برای این روش، شكم است(البته حیفه كه از تیغ استفاده كنیم و بدن خودتونو بخاطر تیغ خراب كنید ، بهتره از ماشین استفاده كنید).تیغ رو چه در حمام یا با استفاده از خمیر مخصوص، تراشیدن موهای پاها، به راحتی و سرعت انجام می شود.

 

من به تراشیدن، از 20 نمره، 10.5 می دهم.

کرم

 

اگر بتوانم کرمی پیدا کنم که پس از پاک کردن، نیازی به استفاده از تیغ نداشته باشد، ترجیح می دهم که بعد از تراشیدن موهای ناخواسته، یک لایه کرم هم بمالم. بهترین نقطه برای استفاده از کرم، زیربغل است. کرم، در نواحی زیر مایو و داخل ران هم خوب جواب می دهد. فقط موها باید به اندازه ای بلند شده باشند که نتوان از تیغ استفاده کرد.

البته كرم گران تر از موم است ولی بدون درد و حساسیت و بدون موی زیر پوستی و عیب آن رویش مو سریعتر از استفاده از موم است(شاید به 4 روز هم نكشد!)

 

من به کرم، از 20 نمره، 16 می دهم.

 

بدن

شیوه مناسب و علت استفاده

بازوها

موم. روی بازوها درد ندارد.

سینه

موم یا کرم. اگر می توانید درد را تحمل کنید، موم، در غیر اینصورت، کرم. کرم هم نتیجه خوبی دارد و باعث تحریک پوست نمی شود.

پاها

تراشیدن. بدلیل سهولت. اگر درد را تحمل می کنید موم، اما من توصیه نمی کنم از تیغ برای تراشیدن استفاده كنید.

زیر مایو

بدلیل درد زیاد موم، کرم را پیشنهاد می کنم که کمترین تحریک پوستی را دارد.

زیربغل

تراشیدن، باعث رشد زیر پوستی مو می شود و موم هم برای همه مناسب نیست .بنابراین، کرم، بهترین گزینه است.

 

برخی ها شاید روی شكم و سینه شان مویی نباشد یا كركی و كم رنگ باشد پس استفاده از موزر ریش تراش بهترین گزینه است خود من از این روش استفاده كرده و توصیه می كنم. و برخی ها برعكس روی دستشان اینگونه میباشد و موزر برای دست و بازوهای با موی كركی ضرر كمتری دارد.

امیدوارم آنچه توضیح داده شد، برایتان سودمند باشد. توجه داشته باشید که پوست افراد هم، مثل ظاهرشان متفاوت است و توصیه های من، الزاما برای همه خوانندگان قابل اجرا نیست، اما یقینا، شما را در یافتن روشهای متناسب با پوستتان کمک خواهد کرد.

پی نوشت:

برطرف كردن موی زائد مخصوص ورزشكاران

 

 

 

كركره مغازه را كه بالا می زند...(شغلهای شیک)

كركره مغازه را كه بالا می زند، می توان غروب ویترین های خالی از كالا را در همان ساعت 9 صبح دید. گوشی ها را یكی یكی روی ویترین پشت شیشه می چیند. امروز مدل نیم دایره را برای چینش گوشی ها انتخاب می کند  تا دكور مغازه اش از بیرون، «شیك»تر دیده شود؛ اینجا موبایل فروشی است و هنر صاحب آن، خریدن از طرفی و فروختن آن با قیمتی بالاتر به دیگری است. «مرتضی» آهنگرزاده است، اما از پیشه پدر و نیاكانش، هیچ نمی داند. تنها پز آهنگرزاده بودن برایش ماند و بس. او موبایل فروش است و حال و حوصله یاد گرفتن تعمیر گوشی موبایل را هم ندارد. آری او می خواهد شغلش «شیك» و پردرآمد باشد. شغل پسر، رویای دیرین: پدر اصرار می کند كه فرزندش دكتر، مهندس یا تاجر بشود. بتازگی هم مایل است كه جا پای فوتبالیست ها بگذارد و پول پارو كند. اما خودش مكانیك زبردست است و كار سخت، اما پردرامدی دارد؛ البته به شرط آنكه مغازه از آن صاحبكار باشد. او نمی خواهد فرزندش از صبح تا شب در میان روغن و بنزین و گریس غلت بزند. او می گوید: عمری آچار به چرخ زندگی مردم انداختیم تا راحت تر بچرخد. خدا را شكر دستمان به دهانمان می رسد، اما هر شب دو ساعت طول می كشد تا خود را از روغن و گریس پاكیزه كنم. از فعلگی تا ساختمان سازی: در خیابان ایرانشهر به دنبال دیزی فروشی می گردم. آقا «نقی» كه پیرمرد 70 ساله - اما سرزنده  - است، ما را متوجه تعطیل بودن سفره خانه سنتی می كند. سپس گویی شادمانی دوران جوانی به سراغش آمده باشد، می پرسد: دیزی 5 شاهی می خوری؟! و این آغاز مقایسه های او از جوانی خودش و فرزندانش می شود. می گوید: فعلگی می كردم. روزی 7 شاهی مزد می گرفتم، 5 شاهی می دادم دیزی می خوردم؛ گاهی اوقات تنها نان خالی می خوردم. آقا نقی حالا در حال ساختمان سازی در یكی از فرعی های ایرانشهر است و می گوید: فرزندانم حتی حاضر نیستند بالای سر كارگر و بنا بایستند، چه برسد به فعلگی؛ در حالی كه من در رستوران و بازار و نانوایی شاگردی كرده ام. از او می پرسم: شما هم دوست داشتید فرزندانتان دكتر و مهندس بشوند؟ آقا نقی می گوید: من دوست داشتم مرد یا زن زندگی بار بیایند. لقمه حلال بخورند و عرضه داشته باشند؛ البته دوست داشتم تحصیل كنند. بچه هایم دكتر و مهندس شده اند، اما نوه هایم دنبال كار راحت و پردرامدند. «فریدون» دوست دارد فرزندش كار راحت و پردرامد داشته باشد، اما آقا نقی به عرضه دار بودن فرزندانش بیشتر اهمیت می دهد و اتفاقی دنبال احیا شدن مشاغل سنتی؛ البته در قالب های جدید است. شما چطور؟ آیا دوست دارید فرزندتان شغل شیک و پردرآمدی داشته باشد یا اینکه حرفه ای بیاموزد تا همیشه همراهش باشد؟

مجلس و قطبی عكس

مجلس شورای اسلامی

لایحه رو بیخیال!

امشب چطوری؟شادی؟ شنگولی؟ حال داری ؟

سرمربی پیروزی قطبی

آقا این قطبی هم قاطیه ها!! بعضی وقتا بد جوری قاط میزنه (حرفای سیاسیشو شنیدید كه؟)

تست اعتیاد به اینترنت(روانشناسی)۴ گزینه ای

دكتر یونس ُشكرخواه- تست اعتیاد به اینترنت (IAT)
یكی از معتبرترین تست‌های مربوط به سنجش اعتیاد اینترنتی است كه توسط دكتر كیمبرلی
یانگ (Kimberly Young) ابداع شده است.

در تست IAT هر چه نمره شما بیشتر باشد؛
اعتیاد شما به اینترنت شدیدتر است. نمرات نیز به ترتیب از یك تا پنج هستند. در
پایان؛ باید مجموع نمراتی را كه به 20 پرسش زیر می‌دهید جمع بزنید.

یک کاغذ بردارید و با خودکار نمرات خود را جمع کنید !

گزینه ی 1 = 1 نمره ، گزینه 2 = 2 نمره ، گزینه 3 = 3 نمره ، گزینه 4 = 4 نمره ، گزینه 5 = 5 نمره ، گزینه 0 = 0 نمره


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید!

پرداخت تلفنی قبض آب برق گاز تلفن و عوارض شهرداری با ۱۵۵۳

برخی از دوستان سوال پرسیده بودند كه چطوری میشه قبض تلفن و گاز و برق و همچنین آب و عوارض شهرداری و موبایل رو به صورت تلفنی پرداخت كرد؟

من در پاسخ به دوست عزیزمون بگم كه

شما باید اولا دارای یك عابر بانك از بانكهای عضو شتاب داشته باشید(اكثر بانكها عضوند بجز یكی دو تا)

ثانیا باید شما به یكی از عابر بانكهای خود بانكی كه عضو هستید بروید و كارت خودتان را وارد نمایید و به قسمت تنظیمات رمز عبور وارد شوید

در آنجا بایستی رمز دوم یا cvv2  دریافت نمایید كه ممكن است نام آن رمز دوم اینترنتی باشد. این رمز را باید به خاطر بسپارید البته این رمز جدا از رمز اول كارتهای عابر بانك می باشد.

حالا باید به شماره تلفن 1553 یا شماره تلفن مخصوص بانك خود تماس حاصل نمایید و از هر كجای ایران كه باشید به وسیله تلفن همراه یا تلفن همگانی یا هر تلفنی كه بتواند شماره 1553 را شماره گیری نماید قبوض خود را پرداخت نمایید.

در اول شماره كارت 16 رقمی را باید به اپراتور بدهید(توسط شماره گیری) و سپس شناسه قبض و پرداخت را روی فیش مربوطه می نویسید. پس از اعلام نوع قبض و مبلغ آن از صحت سیستم و قبضتان اطمینان حاصل كردید رمز دوم یا رمز اینترنتی شما را سیستم نیاز دارد كه پس از شماره گیری آن قبض شما پرداخت می شود.

در آخر هم سعی كنید شماره پیگیری را پشت قبض یاداشت نمایید.

پی نوشت:

نحوه پرداخت قبوض

پرداخت الكترونیكی قبوض

پرداخت اینترنتی قبوض

انتقال اعتبار خط به خط در ایرانسل(آزمایشی)

با راه اندازی سرویس جدید "خط به خط"، برای نخستین بار در کشور امکان انتقال اعتبار بین مشترکان شبکه تلفن همراه ایرانسل فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل از اول مرداد ماه مشترکان سیم کارت های اعتباری ایرانسل می توانند در هر لحظه و هر کجا از اعتبار موجود در سیم کارت خود برای سایر مشترکان سیم کارت های اعتباری ایرانسل شارژ بفرستند و یا صورتحساب سیم کارت دایمی ایرانسل دیگران را پرداخت کنند.
بنابر این گزارش آغاز راه اندازی این سرویس جدید که برای نخستین بار در کشور عرضه شده است همراه با یک دوره آزمایشی یک ماهه از اول مرداد تا اول شهریور سال جاری خواهد بود.
مشترکان سیم کارت های اعتباری ایرانسل برای انتقال اعتبار از خط خود کافی است طی یک پیام کوتاه که در آن به ترتیب شماره دریافت کننده اعتبار، مبلغ اعتبار مورد نظر (به ریال)

برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید!

وصیت نامه شهید چمران(بسیار زیبا)

وصیت نامه چمران را حتما بخوانید...

چمران

برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید!

جملات زیبا و ...

بابا نان نداد... بابا نمیتونه که واسه بچه هاش نان بیاره... بابا از بچه هاش خجالت کشید...

امین از اکرم جدا شد... امین نامردی کرد زد زیر قولش... اکرم تنها شد...

کبری بالاخره تصمیمشو گرفت... تصمیم گرفت واسه اینکه دیگه گشنه نمونه بره پیش امیرای دبی... کبری رفت... کبری دیگه برنگشت...مامانش سکته کرد مرد

حسنک همه ی گاو و گوسفنداشو فروخت تا خرج دوا دکتر مامانشو جور کنه... حسنک دیگه گاو و گوسفندی نداره که براش ما ما و بع بع کنن... حالا حسنک مونده و یه مادر پیر و مریض...

کوکب خانم ماست و کره و پنیر نداشت که بذاره رو سفره... کوکب خانم خونه ایی نداره که هرروز اونو تمیزکنه...

آن مرد زیر باران نیامد... آن مرد خیلی وقته که معتاد شده و افتاده گوشه ی خونه...

چوپان دروغگو خیلی وقته که دیگه دروغ نمیگه اما هیشکی باور نمیکنه... اینجا کسی نمیگه که آدما میتونن خوب بشن که آدما میتونن عوض بشن... هیشکی نمیخواد قبول کنه که چوپان دروغگو دیگه دروغ نمیگه...

دهقان فداکار رفت جنگ... رفت که از مملکتش دفاع کنه...رفت که غیرتشو نشون بده رفت و دیگه برنگشت...

 
 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 

درباره وبلاگ

عكس اخبار و مطالب آموزشی متنوع
لطفا به موضوعات مختلف و صفحات قبل هم مراجعه كنید
مدیر سایت : مدیر سایت محسن

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

My title page contents
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic