بهترین وبلاگ آموزشی ایران - حکمت داشتن مو از نظر اسلام
بهترین وبلاگ آموزشی ایران
دانلود آهنگ جدید+طنز+جک+اس ام اس جدید+جعبه جواهرات طلا و نقره+شعر طنز+مدل لباس+عکس های جالب و طنز+

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

حکمت داشتن مو از نظر اسلام

امام صادق (ع) به مفضٌل فرمودند:

1) وقتی انسان به سن درک رسید به واسطه آن از مرز بچٌگی خارج و از مشابهت زنان بیرون می آید و اگر دختر است صورتش همچنان از مو پاک می ماند تا زیبایی و طراوت بر او باقی می ماند و محرک مردان برای ازدواج شود؛ در نتیجه دوام و بقای نسل بشر در آن است.

اگر مو در صورت مردی نروید، به شکل کودکان و زنان می ماند و دیگر وقار و شکوهی در او دیده نمی شود.

2) در بعضی از مواضع بدن روئیدن مو باعث ضرر است و از آن جلو گیری شده ، اگر در چشم مو بروید آیا چشم را کور نمی کند؟ اگر در دهان بروید آیا خوردن و آشامیدن را بر انسان ناگوار نمی کند؟ اگر در کف دست بروید آیا از لمس کردن صحیح مانع نمی شود؟ و اگر در شرمگاه زن بروید یا بر شرمگاه مرد، آیا لذت جماع را از بین نمی برد؟ نگاه کن که چطور مو هر جا که مصلحتی در روئیدنش نیست نروئیده است . این امر تنها در انسان نیست بلکه در چهارپایان و درندگان و ... هم چنین است. بدنشان را می بینی که با مو پوشیده شده اما جاهای نام لرده شده را عینا به همان دلایل ، از مو خالی می بینی.

3) روئیدن مو در زیر شکم و زیربغل ، عیب و بیهوده نیست بلکه روئیدن مو در این جاها به علت رطوبتی است که به این مواضع می ریزد همچنان که گیاه و علف های هرزه در جایی که آب جمع می شود از زمین می رویند؛ آیا نمی بینی که این جاها برای قبول این فضولات از جاهای دیگر بدن مناسب تر و پوشیده تر است؟

زینت مردان به ریش داشتن و زینت زنان به ریش نداشتن است :

1) روزی حضرت آدم (ع) در سجده اش به خداوند عرض کرد : جمالم را زیاد نما . خداوند متعال دعایش را مستجاب کرد و به او ریش داد. آدم (ع) گفت: این چیست؟ به او وحی شد : این زینت تو و زینت فرزندان ذکور تو تا روز قیامت است.

2) دو نفر از طرف پادشاه ایران «کسری» خدمت رسول اکرم (ص) رسیدند در حالیکه ریش های خود را تراشیده و سبیلهای خود را تاب داده بودند . حضرت (ص) فرمودند: وای بر شما ، چه کسی شما را به این کار امر کرده است؟ گفتند: پروردگار ما کسری. حضرت (ص) فرمودند: اما پروردگار من مرا امر کرده است که شاربم را کوتاه کنم و ریش را بگذارم.

3) امیر امؤمنین (ع) فرمودند: بنی مروان اقوامی از امت های گذشته بودند که ریش خود را می تراشیدند و سبیل ها را تاب می دادند و این کار آنها باعث شد که از صورت انسانی به صورت بعضی حیوانات مسخ شدند.(مسخ واقع نمی شود مگر به خاطر عملی که حرام است)

4) پیامبر اکرم (ص) فرمودند: مجوسیان ریش خود را می تراشیدند و شاربها را می گذاردند اما ما شاربها را می زنیم و ریش را باقی می گذاریم که مطابق با فطرت است (تراش ریش مخالف با طبیعت اولیه و خدادادی انسان است).

5) جابر نقل می کند که پیامبر (ص) فرمودند: از ما نیست:

1- کسی که با زبانش مردم را بیازارد.

2- کسی که در اموالش اسراف کند و آنها را در راه های نامشروع خرج نماید.

3- کسی که ریش خود را بتراشد.

6) امام صادق (ع) فرمودند: خداوند متعال حضرت ابراهیم را به حنفیه (یعنی ده چیز که مایه پاکی و پاکیزگی است) امر فرمود که پنج دستور آن در سر و پنج تا در بدن است.

اما آنچه در سر است:

1- زدودن موهای بدن
2- ریش گذاردن
3- کوتاه کردن موی سر
4- مسواک زدن
5) خلال کردن دندانها

و اما آنچه در بدن است:

1- زدودن مو های بدن
2- ختنه کردن
3- کوتاه کردن ناخن
4- غسل جنابت
5- تطهیر با آب

درباره وبلاگ

عكس اخبار و مطالب آموزشی متنوع
لطفا به موضوعات مختلف و صفحات قبل هم مراجعه كنید
مدیر سایت : مدیر سایت محسن

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

My title page contents
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic