بهترین وبلاگ آموزشی ایران - نحوه ثبت‌نام برای یارانه نقدی
بهترین وبلاگ آموزشی ایران
دانلود آهنگ جدید+طنز+جک+اس ام اس جدید+جعبه جواهرات طلا و نقره+شعر طنز+مدل لباس+عکس های جالب و طنز+

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نحوه ثبت‌نام برای یارانه نقدی

رییس مركز آمار ایران دیروز در نشستی خبری ضمن تشریح برنامه‌های خود در دوره‌ مدیریت این مركز به بیان جزئیات طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای جا مانده در سال ۸۷ پرداخت. عادل آذر با بیان اینكه این طرح از ۲۰ اردیبهشت آغاز شده و تا ۱۰ خرداد ادامه خواهد داشت، گفت: در این مرحله خانوارهایی كه در سال ۱۳۸۷ موفق به ثبت نام نشده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار و با ورود به وب‌گاه طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار (yaraneh.amar.org.ir) نسبت به پر كردن فرم خانوار خود اقدام كنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: خانوارهایی كه قبلا ثبت‌نام كرده‌اند، ولی به دلایلی مانند ازدواج، تولد، فوت، طلاق، تغییرات درآمد و دارایی اعضای خانوار، نیازمند اصلاح اطلاعات خود هستند، در این مرحله نباید به وب‌گاه مراجعه كنند؛ چرا که زمان و نحوه مراجعه این عده، طی اطلاعیه‌های رسمی بعدی، اعلام خواهد شد. آذر با بیان اینكه روش ارائه اطلاعات اقتصادی خانوار در این دوره كاملا الكترونیكی است، گفت: دو میلیون فرم اطلاعات اقتصادی خانوار منتشر شده كه توسط مراكز پست و ICT روستایی در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد. هموطنان می‌توانند پس از تكمیل این فرم به صورت فیزیكی اطلاعات آن را در پایگاه اطلاع‌رسانی مركز آمار ایران وارد كنند. او ادامه داد: زمان مراجعه مردم به پایگاه اطلاع‌رسانی مركز آمار ایران براساس آخرین رقم سمت راست كد ملی سرپرست خانوار است، به طوری كه افراد دارای عدد سمت راست كد ملی ۸ و ۹ از ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت، ۶ و ۷ از ۲۳ اردیبهشت، ۴ و ۵ از ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت، ۲ و ۳ از ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت و ۰ و ۱ از اول تا سوم خرداد می‌توانند اطلاعات خود را وارد كنند.

وی افزود: در مدت هفت روز باقیمانده همه‌ كسانی كه به هر دلیل نتوانستند اطلاعات خود را به پایگاه جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار وارد كنند می‌توانند این كار را انجام بدهند. او با تاكید بر اینكه در این مرحله اصلاح اطلاعات اقتصادی امكان‌پذیر نخواهد بود، افزود: امكان دسترسی به وب‌گاه طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار تنها در داخل كشور ممكن است و ایرانیان حاضر در خارج كشور برای این كار می‌توانند از طریق افراد مطمئن در داخل اقدام كنند. رییس مركز آمار در ادامه این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به این سوال كه چرا نرخ بیكاری زمستان تا كنون اعلام نشده است، گفت: اطلاعات مربوط به این شاخص در حال تكمیل است و به زودی نرخ بیكاری زمستان و مجموع نرخ بیكاری سال گذشته اعلام خواهد شد. وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم اعلام نرخ تورم از سوی مركز آمار با وجود محاسبه آن گفت: براساس مصوبه سال ۱۳۸۳ دولت، مركز آمار و بانك مركزی هر دو نرخ تورم را اعلام كرده و در اختیار رییس‌جمهور قرار می‌دهند، اما اینكه كدام یك از این دو رقم به عنوان نرخ تورم اعلام شود به تصمیم دولت بستگی دارد؛ بنابراین متولی اعلام نرخ تورم دولت است.

آذر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه با وجود اعلام رسمی دولت درباره‌ منتفی شدن موضوع خوشه‌بندی، جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار چه دلیلی دارد، گفت: ماموریت مركز آمار ایران جمع‌آوری داده‌ها است. دولت نیز ما را موظف كرده كه اطلاعات اقتصادی را جمع‌آوری كنیم و هنر ما این است كه این كار را با دقت انجام دهیم، اما اینكه موضوع خوشه‌بندی به كجا رسیده یا میزان یا چگونگی ارائه یارانه‌ها به مردم به چه صورت است در حوزه‌ ماموریت و پاسخگویی ما نیست.

او تاكید كرد: اطلاعات جمع‌آوری شده در طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارائه می‌شود و تصمیم‌گیری درباره‌ چگونگی استفاده از این آمار بر عهده‌ همان سازمان خواهد بود. وی همچنین در پاسخ به این سوال كه چه تعداد خانوار در دوره‌ قبل اطلاعات اقتصادی خود را تكمیل كرده و چه تعداد در دوره‌ جاری آن را تكمیل خواهند كرد، گفت: در سال ۱۳۸۷ حدود ۱۷ میلیون خانوار این اطلاعات را تكمیل كردند و پیش‌بینی ما این است كه حدود ۷۰۰ هزار تا یك میلیون خانوار در دوره‌ كنونی مراجعه خواهند كرد.

رییس مركز آمار ایران همچنین در پاسخ به سوالی با انتقاد از برخی آمار بین‌المللی ارائه شده درباره‌ كشورمان گفت: به نظر من برخی از این آمار مستند نیست و به آنها می‌توان ایراد گرفت؛ چرا كه گاهی اوقات مراكز بین‌المللی به جای مراجعه به مركزی رسمی مانند مركز آمار ایران برای دریافت اطلاعات از طریق مراجع غیر رسمی این كار را انجام می‌دهند یا حتی خودشان پرسشنامه توزیع و تكمیل می‌كنند كه این كار باعث می‌شود آمار متفاوتی به دست بیاید.

او ادامه داد: در مورد شاخص فضای كسب و كار در ایران به طور مشخص درباره آن با مجریان طرح گفت‌وگو كردم و به آنها گفتم كه روش محاسباتی شما اشتباه است، البته آنها نیز این موضوع را پذیرفتند در حالی كه با محاسبه‌ ما به روش دقیق و صحیح مشخص شد رتبه ایران در فضای كسب و كار حداقل پنج پله بالاتر از آن چیزی است كه بانك جهانی اعلام كرده است.

وی در پایان این نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار تنها به همین دو مرحله محدود خواهد شد یا ادامه خواهد داشت، گفت: وارد كردن اطلاعات جدید خانوارها و نیز اصلاح آنها مستمر خواهد بود و تصمیم داریم در مقاطع زمانی مناسب این امكان را فراهم كنیم تا اطلاعات اقتصادی مردم اصلاح شود. رییس مركز آمار در مورد آمار قیمت مسكن گفت: براساس آمار جمع‌آوری شده در نیمه دوم سال ۸۸ نسبت به مشابه سال قبل قیمت مسكن شهری در سراسر كشور ۶.۳ درصد كاهش و در تهران در تابستان سال گذشته نسبت به مشابه سال قبل ۱۹ درصد كاهش و در پاییز گذشته نسبت به مشابه سال قبل ۱۱ درصد كاهش داشته است. وی افزود: طبق وعده رییس‌جمهور قیمت مسكن در كشور تحت كنترل قرار گرفته و حتی كاهش یافته است.

* نظام آماری كشور جزیره‌ای است

براساس این گزارش عادل آذر در ابتدای این نشست خبری با تاكید بر اینكه مركز آمار مركزی حرفه‌ای و تخصصی است كه فقط با ضوابط علمی كار می‌كند و تصمیم دارد در مسیر اصلی خود یعنی تولید اطلاعات ناب حركت كند، گفت: در قالب برنامه‌ پنج ساله اهدافی برای مركز تدوین و استراتژی رسیدن به آن تعیین شده است.

وی افزود: تدوین و تعریف نظام آماری كشور از مهم‌ترین اهداف ما است؛ به طوری كه هم‌اكنون در دنیا استانداردهایی در این بخش وجود دارد، اما تعریف مشخص و استانداردی از نظام آماری كشور ما تا كنون ارائه نشده است. او یكپارچه‌سازی اطلاعات به خصوص آمار ثبتی كشور را از دیگر محورهای برنامه‌ بلندمدت این مركز خواند و گفت: در حال حاضر نظام آماری كشور جزیره‌ای است و هر كس به اقتضای فعالیت خود یك پایگاه جمع‌آوری اطلاعات و ارائه آمار تعریف كرده است. در حالی كه با ابلاغ سیاست‌های كلی نظام اداری توسط مقام معظم رهبری سازوكار لازم برای یكپارچه‌سازی آمار در كشور فراهم شده است. او همچنین به لزوم تدوین استانداردهای آماری در كشور اشاره و خاطرنشان كرد: در حال حاضر برخی استانداردهای استفاده شده توسط ما تعریف شده، ولی تایید نشده است. در حالی كه ما باید آنها را با استانداردهای بین‌المللی همخوان كنیم. وی به لزوم مبادله اطلاعات با دستگاه‌ها و نهادهای موجود در كشور اشاره كرد و با بیان اینكه در این راستا تدوین تفاهم نامه برای مبادله‌ اطلاعات در دستور كار است، گفت: تولید آمارهای مورد نیاز برای برنامه‌های جدید دولت و تعیین شاخص‌های بومی برای ارزیابی مواردی چون توسعه و توسعه‌ عدالت محور از برنامه‌های مركز آمار است.

* جدول مراجعه به سایت مركز آمار

اعداد ۸ و۹ از ۲۰/۲/۸۹ تا ۲۲/۲/۸۹

اعداد ۶و۷ از ۲۳/۲/۸۹ تا ۲۵/۲/۸۹

اعداد ۴و۵ از ۲۶/۲/۸۹ تا ۲۸/۲/۸۹

اعداد ۲و۳ از ۲۹/۲/۸۹ تا ۳۱/۲/۸۹

اعداد صفر و یك از ۱/۳/۸۹ تا ۳/۳/۸۹

خانوارهایی كه موفق به ثبت‌نام نشده‌اند

از ۴/۳/۸۹ تا ۱۰/۳/۸۹

درباره وبلاگ

عكس اخبار و مطالب آموزشی متنوع
لطفا به موضوعات مختلف و صفحات قبل هم مراجعه كنید
مدیر سایت : مدیر سایت محسن

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

My title page contents